Szukaj Boga we wszystkim...

 

O rekolekcjach słów kilka

Niebezpiecznym jest poddać się pewnej rutynie, szarej codzienności, patrząc na świat oczyma życia duchowego. Trzeba nam ciągle na nowo uświadamiać sobie, wobec jak wielkich Tajemnic stajemy każdego dnia. Aby więc słowa nie były rzucane na wiatr, a wypełniały się w życiu i orzeźwiały nasze spojrzenie, spotkałyśmy się wraz z dziewczętami z okolicznych miejscowości w naszym domu w Olszance. W klimacie bożonarodzeniowej stajenki rolę Wschodzącej Gwiazdy pełnił dla naszej grupy bł. O. Honorat. Swoim przykładem prowadził nas nie tylko do Betlejemskiej Groty, lecz przede wszystkim do stóp Ołtarza, gdzie codziennie przez dłonie kapłana rodzi się dla nas Jezus.

Przychodzi nieustannie, chcąc umierać na ołtarzu po to, by rodzić się w naszych sercach. Te kilka dni wyciszenia i głębszej refleksji u progu nowego roku były bardzo potrzebne, aby wsłuchiwać się w głos dochodzący z naszych serc – głos cichy, czasem prawie niedosłyszalny, zagłuszany przez obowiązki, naukę i pracę.

Wśród wielu ważnych punktów naszego spotkania pięknym doświadczeniem był obejrzany spektakl „Tajemnica Eucharystii”, przygotowany na podstawie objawień Cataliny Rivas, mistyczki boliwijskiej. Catalina spisywała wszystko, co dyktował jej Pan Jezus podczas objawień. Jak to dobrze uświadomić sobie cenę i wartość Skarbu, w którym uczestniczy całe niebo!

Nie zabrakło również dzielenia się radością z narodzin Pana, którą wyrażałyśmy śpiewem kolęd, tańcem, twórczością plastyczną oraz wieloma artystycznymi interpretacjami tekstów Ewangelii.

Rozum zaś, poznający dużo głębiej elementy budowy liturgii Mszy świętej oraz znaczenie gestów liturgicznych może teraz chwytać Serce i Wolę, aby prowadzić do stóp Tabernakulum. Wszystkie wewnętrzne władze wobec tak wielkiej Miłości nie mogą oprzeć się, aby biec do Ołtarza, gdzie jest jednocześnie Początek i Koniec, Tajemnica i jej Wyjaśnienie, wobec której jedyne, co możemy zrobić, to w najpokorniejszej ciszy klęczeć, słuchać i uczyć się kochać…

 Zdjęcia


Zgłoszenia przyjmuje:

s. Joanna Szamik
ul. Smoleńskiego 31, 01-698 Warszawa
022 833 90 60   517 931 430
rekolekcje@marylki.plZachęcamy Cię do przeczytania świadectw dziewcząt, które odważyły się, przyjechały – ba, przeżyły z uśmiechem i …

Lipiec 2017


Grudzień 2016


Grudzień 2015


Lipiec 2015